Orlické hory
 Čenkovice
 a okolí
Turistika, cykloturistika, ubytování, ...
Aktuální počasí.... 
Svátek má :  - blahopřejeme
Aktuální počasí 
 
Hlavní
Pěší turistika
Cykloturistika
rozbalit menuUbytovánírozbalit menu
rozbalit menuProhlídkarozbalit menu
rozbalit menuPlavánírozbalit menu
rozbalit menuSportrozbalit menu
rozbalit menuSlužbyrozbalit menu
rozbalit menuPrezentacerozbalit menu
Fotogalerie
Infocentra
Odkazy
Náměty
Ski areál Čenkovice
  Nastavit jako domovské stránky  

Sportovní a rekreační středisko Čenkovice Zveme Vás do ORLICKÝCH HOR.
Sportovní a rekreační středisko Čenkovice.
ČENKOVICE - FOTOGALERIE
Cyklotrasy, turistika,
travní lyžování, horské koloběžky,
minigolf, tenis, výlety po okolí, ...
Ski areál Čenkovice www.obeccenkovice.com

Virtuální prohlídka - Čenkovice a okolí
Procházka - Čenkovice a okolí.


Čenkovice v Orlických horách

Ve SKI AREÁLU Buková hora - Čenkovice (na sjezdovce VIGONA) se uskutečnil
ve dnech 11. - 12. 8. 2007 Světový pohár v travním lyžování
Fotogalerie
11.8.2007-světový pohár v travním lyžování - obří slalom, stupně vítězů 11.8.2007-světový pohár v travním lyžování - obří slalom - před vyhodnocením závodu 11.8.2007-světový pohár v travním lyžování - obří slalom, stupně vítězů
Pohár Pohár Pohár Pohár Poháry
ve dnech 14. - 15. 8. 2007 Mezinárodní FIS závod + Český pohár v travním lyžování.

Fotogalerie
Mezinárodní FIS závod v travním lyžování - Čenkovice 14.08.2007 Mezinárodní FIS závod v travním lyžování - Čenkovice 14.08.2007 Mezinárodní FIS závod v travním lyžování - Čenkovice 14.08.2007

  Naše krásné Orlické hory jsou oblíbeným cílem pro pěší turistiku, cykloturistiku, sjezdové lyžování i pro příznivce běžek. Nacházejí se na severovýchodě České republiky na hranicích s Polskem. V roce 1969 bylo území vyhlášeno chráněnou krajinnou oblastí. Přibližně 60 km dlouhý horský masiv s výškami okolo 1000 m.n.m ovlivňuje podnebí v celé oblasti. Nejvyšším vrcholem 1 115 m.n.m. je pohoří Velká Deštná. Směrem do českého vnitrozemí se Orlické hory pozvolna mění v členité, ale velmi malebné podhůří. Oblastí protékají řeky Divoká Orlice, Zdobnice, Metuje a Bělá. Pro tuto oblast jsou charakteristické rozsáhlé lesy, skály, řeky, zachovalá lidová architektura i kulturní památky.
  V letním období se můžete toulat nádhernou přírodou, osvěžit se v přehradní nádrži Pastviny, navštívit aquapark v Ústí nad Orlicí, nebo žamberský sportovní areál s koupalištěm, tobogány a řadou dalších atrakcí. Tuto oblast si můžete skutečně vychutnat jako cykloturisté po značených cyklotrasách (stovky kilometrů). Není zde opomenuta ani pěší turistika. Velmi dobrou síť turistických cest na prvním místě reprezentuje Jiráskova stezka, která vede po hřebenech Orlických hor. Odměnou pro Vás jsou krásné výhledy. Prochází se i kolem československého vojenského opevnění z let 1935-1938. Pokud jste příznivci vojenské historie, můžete navštívit Muzeum vojenské historie v Králíkách. Nejznámější pevnostní komplexy jsou Hanička, Tvrz Bouda a Dobrošov. Vedle přirozených vyhlídek můžete navštívit i některou z řady rozhleden. Inspirovat Vás může rozhledna Suchý vrch, Skuhrov, Velká Deštná, Andrlův Chlum a další. Za příznivých podmínek lze sjíždět i orlické řeky.
  Atraktivními turistickými cíly jsou také zámek Lanškroun, zámek Letohrad, hrad Litice, zámek Choceň, zámek Častolovice, zámek Rychnov nad Kněžnou. Městské muzeum v Ústí nad Orlicí Vám poskytne informace o obyvatelích a kraji, Letohrad Muzeum řemesel. Také můžete navštívit zříceniny hradů Lanšperk a Žampach, přírodní rezervaci Zemská brána nedaleko obce Klášterec nad Orlicí. Vyhlídkové lety nabízí letiště Žamberk.

  Čenkovice - rekreační středisko - Buková hora se nachází na rozhraní Orlických hor a Jeseníků v Bukovohorské hornatině v nadmořské výšce 750-958 m. Je snadno dostupné z hlavních silničních tahů "Praha - Hradec Králové - Šumperk - Ostrava" silnice č. 11,     "Brno - Letovice - Svitavy - Lanškroun" silnice č. 43.
  Nabídka služeb: restaurace, rychlé občerstvení, ubytování v soukromí, chatách, chalupách, apartmánech, penziony, rekreační zařízení, ubytovny, kontakty na odtahovou a asistenční službu, autoservis, pneuservis, sportovní potřeby, krytý plavecký bazén Česká Třebová, předpověď a aktuální počasí, radarová mapa a mnoho dalších informací pod odkazy v menu.
  V létě je zde spousta možností pro individuální turistiku a cykloturistiku. Můžete si zahrát minigolf, tenis, nohejbal, volejbal, ...
Čenkovice
chalupa Pavlínka
Horská chalupa Pavlínka Čenkovice ubytování v Orlických horách
kapacita 8 lůžek
Ubytování Čenkovice
Chata Ema, penzion
kapacita 30 lůžek
Horská chata Ema, penzion - ubytování Čenkovice


           

www.akceweb.com    © web-design,