Lyžařské běžecké tratě

V sezóně 2020-2021 nebude na parkovištích na Červenovodském  sedle vybíráno parkovné.

Dobrovolný příspěvek na úpravu lyžařských běžeckých stop v doporučené výši 50 Kč  je možné uhradit   prostřednictvím výběrových automatů umístěných v blízkosti obou parkovišť na Červenovodském sedle.
Děkujeme za vstřícnost!  Sdružení obcí Orlicko

Po super lyžovačce pamatujte i na SUPER pohodlný odpočinek a spánek.

WEBOVÁ KAMERA ČERVENOVODSKÉ SEDLO   /    SUCHÝ VRCH
On-line mapa aktuální stav úpravy lyžařských běžeckých tratí,
oblast Buková hora, Suchý vrch a okolí, ski.ttnet.cz

Úprava stop na https://bilestopy.cz/map/area/orlicke-hory/bukova-hora

Fórum pro lyžařské běžecké tratě oblast Buková hora, Červenovodské sedlo, Suchý vrch, …..

Napište nový záznam do fóra pro běžkaře

 
 
 
 
 
 
 
Políčka označená * jsou povinná.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Je možné, že váš příspěvek bude v knize návštěv viditelný až poté, co ho zkontrolujeme.
Vyhrazujeme si právo upravovat, mazat nebo nezveřejňovat nevhodné záznamy.
345 entries.
Tonda Fiala Tonda Fiala z místa Sdružení obcí Orlicko wrote on 18. 4. 2021 at 12:30
Máme dohodu s Lesy ČR, že úpravu stop můžeme dělat vždy od 1.12. do 31.3.
Matěj Matěj z místa Jablonné nad Orlicí wrote on 16. 4. 2021 at 17:08
Zdravím, dnes jsme jeli kolem Bukovky a všude sněhu dostatek. Stopa je prošlapaná od lidí, občas se trošku propadá, ale sněhu dost. Jediné co, tak hůlky se boří až na kamínky, protože pod čerstvým sněhem není žádný podklad.
Jarek Jarek z místa Lanškroun wrote on 15. 4. 2021 at 19:42
Dobrý den pane Fialo, chci se zeptat, jestli neuděláte ještě jednou radost nám běžkařům, když napadlo tolik sněhu, výjimečně úpravu hlavních stop okolo Bukové hory a Sucháku? Děkuji za kladné vyjádření. Škoda těch sněhových podmínek nevyužít. Když by to dopadlo, tak se ptám, jestli by bylo otevřené okénko pro všechny návštěvníky nastávajícího víkendu? Děkuji moc za všechny. 😊👍
Jiri Jiri z místa Brno wrote on 15. 4. 2021 at 11:06
Dobry den, nevite nekdo je-li mozne jet na bezkach okolo Bukovky, a jsou tam stopy? Na kamerach vypada ze i ted 15.4. by mohlo byt dost snehu :-). Dekuji, pekny den.
Pavel Pavel wrote on 6. 4. 2021 at 10:46
Připadl nějaký sníh. Nebyl někdo na sedle, šlo by to ještě na staré lyže? A nebo už je sněhu nedostatek?
Lukáš Lukáš wrote on 30. 3. 2021 at 17:34
Trasa kolem bukovky uz neni sjizdna ani na starejch lyzich (teda pokud se clovek zrovna nechysta prechazet vytata mista pesky). Teploty okolo 20 stupnu na slunci holt udelaly svoje a snih ted mizi doslova pred ocima. Jinak velke podekovani za upravu trati, prispivajici k tomu, ze jsme si mohli uzit tuhle mimoradne dlouhou sezonu!
Pavel Pavel z místa Dolní Dobrouč wrote on 29. 3. 2021 at 23:50
Byl jsem sice jen třikrát, ale tratě upravené vždy perfektně. Díky moc.
Tonda Fiala Tonda Fiala z místa Sdružení obcí Orlicko wrote on 29. 3. 2021 at 12:01
V minulém týdnu jsme provedli poslední úpravu lyžařských stop v oblasti Buková hora-Suchý vrch v této zimě. Vzhledem k příznivým sněhovým podmínkám jsme se snažili běžkařům nabídnout co nejkvalitnější stopy. Snad se nám to podařilo. Poprvé jsme v této zimě vybírali místo parkovného dobrovolný příspěvek, když do konce března jsme vybrali přes 110 000 Kč. Za to patří všem dárcům velké poděkování. Výběrové automaty budou stále v provozu, takže prosíme o pokračování v poskytování příspěvků již na zabezpečení další zimní sezóny. Na další sezónu plánujeme obměnu rolby, když stávající rolbě je již přes 25 let a vyžaduje značné prostředky na její udržení v provozuschopném stavu. Plánujeme nákup novějšího stroje v ceně okolo 3 mil. Kč. Snad se to podaří. Závěrem velké poděkování Lesům ČR a zejména Lesním správám Lanškroun a Ruda nad Moravou, bez jejichž vstřícného přístupu bychom vám nemohli připravit lyžařské stopy v takovém rozsahu a kvalitě.
Jirka Jirka z místa Česká Třebová wrote on 26. 3. 2021 at 19:32
Dnes jsem projel okruh kolem Bukovky a vypadá to, že letos naposledy. Místy už opravdu málo sněhu, na hodně místech už leze tráva, pod stromy už jen vrstvička cca 5cm ledu a hodně jehličí a větviček, na otevřených místech to ještě docela šlo, myslím že při této teplotě už to bude zítra nesjízdné. Díky celému týmu co se staráte o stopy za perfektní práci během celé zimy. Za rok zase nashle na Sucháku 😉
Pavel Pavel wrote on 26. 3. 2021 at 18:41
Jak vypadají stopy. Půjde to ještě o víkendu? Díky.
Tonda Fiala Tonda Fiala z místa Sdružení obcí Orlicko wrote on 25. 3. 2021 at 17:07
Protože jsou stopy po pondělní úpravě stále v dobrém stavu a také z obavy, abychom novou úpravou stav spíš nezhoršili, jsme se rozhodli před víkendem stopy neupravovat.
Ondřej Ondřej z místa Jablonné nad Orlicí wrote on 24. 3. 2021 at 11:49
Opravdu velké díky za úpravu tratí. Včera opravdu luxus. Díky, díky, díky..
Pavel Pavel z místa Dolní Dobrouč wrote on 23. 3. 2021 at 22:02
Díky za úpravu tratí. Byl jsem dnes kolem Bukovky a super svezení. Sněhu dostatek. Na to že jsem vyjížděl před pátou odpolední, tak jsem potkal kolem 20-ti běžkařů. Což mi zas tak málo nepřijde. Pokud to vyjde, jedu zítra znovu.
Ivo Ivo z místa Lanškroun wrote on 23. 3. 2021 at 16:54
Díky za výborné vyrolbování tras kolem Bukovky a na Suchák. Úplná nádhera. Byl jsem včera i dnes a skvělé svezení. Jen se divím celkem menšímu počtu běžkařů. Nebojte se proboha! Vláda se má bát nás a ne my jí!
Jarda Jarda z místa Lanškroun wrote on 22. 3. 2021 at 20:31
Dobrý den. Chci poděkovat panu Fialovi a našemu rolbaři Rudovi, za zprostředkování a provedení profesionálně upravené stopy, jak kolem Bukovky, tak i kolem Sucháku. Stopa směrem z náměstíčka na vrchol Bukovky, to vyříznutý luxus. Sněhu více myslím kolem Bukovky. Díky moc.