Lyžařské běžecké tratě oblast Buková hora

Běžecké trasy, Čenkovice Ski areál Buková hora
Lyžařské běžecké tratě, oblast Buková hora, Červenovodské sedlo, Suchý vrch, ..

Fórum běžky      webkamera Červenovodské sedlo      webkamera Suchý vrch      Mapy
Vítejte v oblasti Ski areálu Čenkovice, Bukové hory a Suchého vrchu, kde je pro Vás strojově udržováno přes 65 kilometrů lyžařských stop. Celý projekt je financován z prostředků obcí Sdružení ORLICKO (www.orlicko.cz) a Lesů ČR. Jeho cílem je nabídnout Vám všem ideální podmínky pro krátkodobé i dlouhodobé pobyty v oblasti, která se stává, v komplexu ze zimním lyžařským střediskem Čenkovice, centrem zimních rekreačních sportů Pardubického kraje.

V nejjižnější části Orlických hor se nachází Lyžařská běžecká oblast Buková hora – Suchý vrch. Zde je strojově upravován nejmodernější technikou jak hřeben z Českých Petrovic přes Mladkov, Suchý vrch, Červenovodské sedlo a Čenkovice do Štítů, tak několik okruhů okolo Čenkovic a Suchého vrchu, vše v celkové délce přesahující 65 km tratí. Velkou výhodou této oblasti je velmi dobrá přístupnost jak auty, tak vlakem.
Doporučenými výchozími místy jsou České Petrovice ( Sport areál ), Mladkov (žel.stanice), Jamné nad Orlicí , Červenovodské sedlo ( silnice I/11), Čenkovice, Hoblovna, Valteřice ( u hájovny) a Štíty ( žel.stanice). Parkovací možnosti jsou nejlepší na centrálním parkovišti v Čenkovicích, omezené možnosti jsou na Červenovodském sedle, Suchém vrchu, v Českých Petrovicích, ve Štítech, v Mladkově a v Jamném nad Orlicí. Do vybudování parkoviště je velmi omezená možnost parkování na Hoblovně. Stravovací možnosti se nacházejí jak na celé hřebenové trase, tak i v některých výchozích místech, např. Jamné nad Orlicí, Lichkov, Orličky a Čenkovice. V provozu jsou i bufety na Suchém vrchu a na Červenovodském sedle, kde se zároveň nachází i informační středisko.

Pro zimní sezónu jsou pro vás připraveny tři strojově upravené běžecké tratě v délce 35 km. Běžecké okruhy dle náročnosti 8,3 km, 8,6 km a 17,5 km, napojení na běžecké trasy Orlických hor. K úpravě se používá stroj Kässbohrer PB 25.130 s radlicí, frézou a dvěma hydraulickými stopovači. Standardně bude upravována jedna stopa pro klasickou techniku a trať pro techniku bruslařskou. V areálu Buková hora – Suchý vrch jsou tratě vyznačeny a to barvou zelenou, modrou a žlutou. Na několika místech jsou umístěny orientační tabule.
Hřebenová cesta z Bukové hory na Suchý vrch (995 m n.m.) a dále na Vysoký kámen (843 m n.m.) nad Mladkovem. Celkově upravených bežeckých tras 65 km.

Čenkovice – Bukova hora – Červenovodské sedlo – Mladsko – Kobylí Důl – Jamné n./Orlicí – Červenovodské sedlo – Čenkovice / délka okruhu 45 km

Fórum běžky      webkamera Červenovodské sedlo      webkamera Suchý vrch      Mapy