Lyžařské běžecké tratě

V sezóně 2021-2022 nebude na parkovištích na Červenovodském  sedle vybíráno parkovné.

Dobrovolný příspěvek na úpravu lyžařských běžeckých stop v doporučené výši 50 Kč  je možné uhradit   prostřednictvím výběrových automatů umístěných v blízkosti obou parkovišť na Červenovodském sedle.
Děkujeme za vstřícnost!  Sdružení obcí Orlicko

Po super lyžovačce pamatujte i na SUPER pohodlný odpočinek a spánek.

WEBOVÁ KAMERA ČERVENOVODSKÉ SEDLO   /    SUCHÝ VRCH
On-line mapa aktuální stav úpravy lyžařských běžeckých tratí,
oblast Buková hora, Suchý vrch a okolí, ski.ttnet.cz

Fórum pro lyžařské běžecké tratě oblast Buková hora, Červenovodské sedlo, Suchý vrch, …..  Pravidla pro běžkaře

Úprava stop na https://bilestopy.cz/map/area/orlicke-hory/bukova-hora

Napište nový záznam do fóra pro běžkaře

 
 
 
 
 
 
 
Políčka označená * jsou povinná.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Je možné, že váš příspěvek bude v knize návštěv viditelný až poté, co ho zkontrolujeme.
Vyhrazujeme si právo upravovat, mazat nebo nezveřejňovat nevhodné záznamy.
443 entries.
Heda Heda wrote on 9. 12. 2021 at 15:38
Mohu se zeptat, jestli se dá někde najít, jak je to s úpravou stop na Jeřábu? Na ttnet ani na bilestopy to nevidím, i když to upraveno bývá. Ale jak to vypadá teď, nevím, jak zjistit...
Tonda Fiala Tonda Fiala z místa Sdružení obcí Orlicko wrote on 8. 12. 2021 at 21:36
Rolba vyjede v pátek okolo deváté ráno. Sledujte úpravu stop v odkazu výše. (bilestopy.cz)
Honza Honza z místa Petrovice wrote on 8. 12. 2021 at 19:21
Mohu se zeptat, v jakém čase bude v pátek probíhat úprava tratí. Díky za informaci.
Ondřej Toman Ondřej Toman z místa Brno wrote on 8. 12. 2021 at 19:06
O víkendech 11. - 12. 12. a 18. - 19. 12. bude tvrz Bouda mimořádně otevřena veřejnosti. Garantované časy vstupu do podzemí pevnosti v sobotu v 10, 12 a 14 hodin; v neděli v 10 a ve 12 hodin. Prohlídkový okruh Kompletní (časová náročnost cca 90 min). Základní občerstvení (káva, čaj, svařák, horká čokoláda...) nabídneme v horské boudě generála Krejčího "okénkem do lesa". Při návštěvě tvrze prosím dodržujte aktuální protiepidemická opatření. Děkujeme Vám za Vaši podporu!
Tonda Fiala Tonda Fiala z místa Sdružení obcí Orlicko wrote on 8. 12. 2021 at 18:21
Stopy upravíme v pátek.
Fric Fric z místa Štíty wrote on 8. 12. 2021 at 18:12
Dneska parádní svezení, ale chtělo by to projet rolbou....Hlavne okolo Bukové hory...
Pavel Brlica Pavel Brlica z místa Brno wrote on 8. 12. 2021 at 09:16
Martin : Díky za info, vezmu na první průzkum raději klasiky a omrknu to na místě. Taky nemám rád zářezy od špiček bruslařů v klasické stopě.
Martin Martin z místa Lanškroun wrote on 7. 12. 2021 at 15:06
Ahoj, najít to nejde. Je to v podstatě mix. Ale čistě bruslařská stopa tu není. Stopy jsou z velké části úzké, ale bruslí se všude, ale všude je vyříznutá minimálně jedna klasická stopa. Nejlepší pro bruslení je strana Suchého vrchu, konkrétně okruh Těchonínského lesa.
Pavel Brlica Pavel Brlica z místa Brno wrote on 7. 12. 2021 at 10:13
Zdarec, jsou prosím tratě okolo Bukovky a Suchaku upravované i pro bruslení, nebo jen klasika ? Případně poprosím o odkaz kde to najdu ... zatím se mi nepodařilo to najít 🙁
Martin Martin z místa Lanškroun wrote on 5. 12. 2021 at 15:02
A ano, pokud jste myslel v pravo, jako na silnici, tak pak je to v pořádku 🙂 Mohu použit levou stopu, ale pouze pokud vidím, ze mám volno 🙂
Martin Martin z místa Lanškroun wrote on 5. 12. 2021 at 15:01
Pravidla jsou, ale dost schovaná 🙂 https://www.orlicko.cz/file.php?nid=12358&oid=3461698 Ale jinak pouze vpravo taky není ideální. Pokud se budou ctít pravidla rolbovaných tratí, tak by to mělo být v pořádku. Pokud je dost sněhu, tak jsou frezovane oboje stopy na frekventovaných trasách. s pěšáky je to horší, na Suchák vede truristická nějakou část s rolbovanou tratí a tedy vyhánět je z tama úplně nemůžeme. Když jdou mimo turistickou, tak je to pak jasné.
Jarda Jarda wrote on 5. 12. 2021 at 14:15
Pokud se podaří osadit upozorňující tabule pro pěší, bude to super. Jen ještě jeden námět. Nebylo by současně možné na nich uvést i jednoznačná pravidla pro běžkaře? Neustále se setkávám s dvojím výkladem přednosti ve stopě. Podle mne jediná možnost na tratích okolo Bukovky a Suchaku, je ta že jezdíme vpravo. Krasne popsáno a vysvětleno např. na stránkách Jizerské o.p.s. Archaický výklad o přednosti lyžaře jedoucího z kopce, nemá zde uplatnění, všude je upravena trať v šířce min 2,5 metru. (Mimochodem, jak by zastánci tohoto chteli dodržet vyhýbání se vpravo, když vedle prave stopy je často jiz je škarpa nebo sráz). Pravidla vy byla fajn i na těchto web stránkách.
Míra K. Míra K. z místa Jablonné nad Orlicí wrote on 5. 12. 2021 at 12:56
Zdravím. taky mě mrzí a spíše s...e, když nám běžkařům vycházkáři rozšlapují upravenou stopu. Lidem pěšákům se nechce tlapat po silnici - chápu. Jsem pro výrazné informační cedule. Jeden nápad, či návrh: co tedy pro ně (pěší, bez lyží) projet skůtrem a trochu uválcovat trasy singletreků, kde by se mohli procházet, na Suchák by se taky dostali (více pěších si myslím směřuje spíše tam než na Bukovku) a běžkařům by neničili upravenou stopu za hromadu peněz. Jasný, byl by to další výdaj, i tak není na úpravy stop prostředků nadbytek, ale bylo by to řešení(?)
Tonda Fiala Tonda Fiala z místa Sdružení obcí Orlicko wrote on 5. 12. 2021 at 10:41
Upozorňují tabule připravíme.
Pepe Pepe z místa Jablo wrote on 4. 12. 2021 at 23:30
Také si myslím, že >>do očí bijící<< cedule o zákazu/nevhodnosti vstupu do tratí by nebyly od věci. Vhodným místem by mohla být bezprostřední blízkost (opravených) parkovacích automatů, na začátek každé trati ze sedla, na Hvězdu, k chatě na Sucháku. Sice už je tam různých info cedulí mraky, ale to bych bral spíš jako důvod, proč na zimní sezonu s touto informací nešetřit - malá cedulka tam prostě v té změti zapadne. A pořád chci věřit, že víc lidí "nechápe" a myslí si, že jde o cestu pro jejich vycházky, než že by byli apriori škodiči. Na léto ať cedule klidně zmizí. A mám za to, že cedule lepší, než ústní upozorňování. Ústní potyčky mohou snadno vést k prohlubování "nevraživosti" mezi chodci a běžkaři. Člověk se může snažit být milý, ale... A určitě nechceme skončit jako na pražské cyklostezce, kde "všichni nenávidí všechny"... Cedule instalované "třetí stranou" pak působí spíš jako "stanovená pravidla", než jako "nesnášenlivost z druhé strany". Námět. Design, výrobu a instalaci rád na své náklady zařídím, pokud budu vědět, kdo mi to může oficiálně konzultovat a schválit.