Lyžařské běžecké tratě

V sezóně 2020-2021 nebude na parkovištích na Červenovodském  sedle vybíráno parkovné.

Dobrovolný příspěvek na úpravu lyžařských běžeckých stop v doporučené výši 50 Kč  je možné uhradit   prostřednictvím výběrových automatů umístěných v blízkosti obou parkovišť na Červenovodském sedle.
Děkujeme za vstřícnost!  Sdružení obcí Orlicko

Po super lyžovačce pamatujte i na SUPER pohodlný odpočinek a spánek.

WEBOVÁ KAMERA ČERVENOVODSKÉ SEDLO   /    SUCHÝ VRCH
On-line mapa aktuální stav úpravy lyžařských běžeckých tratí,
oblast Buková hora, Suchý vrch a okolí, ski.ttnet.cz

Úprava stop na https://bilestopy.cz/map/area/orlicke-hory/bukova-hora

Fórum pro lyžařské běžecké tratě oblast Buková hora, Červenovodské sedlo, Suchý vrch, …..

Napište nový záznam do fóra pro běžkaře

 
 
 
 
 
 
 
Políčka označená * jsou povinná.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Je možné, že váš příspěvek bude v knize návštěv viditelný až poté, co ho zkontrolujeme.
Vyhrazujeme si právo upravovat, mazat nebo nezveřejňovat nevhodné záznamy.
341 entries.
Jirka Jirka z místa Česká Třebová wrote on 23. 2. 2021 at 22:00:
Dnes v 18hod ze sedla vše kolem Sucháku, skejt se správnou mázou rychlý, od parkoviště přes Hvězdu až k silnici horší, ale stále slušné, trochu mokro a trochu jehličí, od silnice všechny tratě už o mnoho lepší a v pohodě i na lepší lyže, nebylo ani znát že bylo osm stupňů nad nulou, pás na bruslení pevný, stopa ve vyšších partiích ukázková. Díky za perfektní úpravu tratí 👍. Ještě pár dní to bude určitě dobré svezení..
Pavel Pavel z místa Dolní Dobrouč wrote on 23. 2. 2021 at 18:37:
Dobrý večer, jel někdo teď Valteřice Háj - Červenovodské sedlo? Je dost sněhu? Díky.
Petr Petr wrote on 23. 2. 2021 at 16:58:
Dnes stopa kolem Rýdrovic super,sluníčko, z lyžařů skoro nikdo.
Vašek Vašek wrote on 22. 2. 2021 at 07:03:
Na skate to včera opravdu moc nebylo, alespoň ne na urolbované trati, která byla po slunečné neděli hodně rozbitá a přemrzlá. Navíc v lese už hodně jehličí. Naopak po loukách mimo tratě to bylo ideálně tvrdé, rychle a dostatečně rovné. ALE mlha jak mlíko, tak pozor na ohradníky.
Jarda Jarda z místa Bystřec wrote on 21. 2. 2021 at 22:43:
No dneska to na skate moc nebylo, po včerejším oteplení to zmrzlo a hodně to klouže, místama jsou ledový plotny. Prudší sjezdy jsou dost o hubu... Navíc mlha, že by se dala krájet😉
Martin Martin z místa Lanškroun wrote on 21. 2. 2021 at 20:50:
Vzhledem k tomu, ze vcera odpoledne vypadaly vcelku ok, a prostredek - Techoninsky les, byl docela tvrdy, tak dnesni teploty kolem 0°C s tim asi moc neudelaly.
Fric Fric z místa Lanskroun wrote on 21. 2. 2021 at 19:57:
Ahoj, v jakém stavu jsou stopy směr Bouda, chtěl bych ráno na skate....Diky
Čaba Čaba z místa Dolní Čermná wrote on 20. 2. 2021 at 19:19:
Zase orgasmus navíc. Díky. Co stojí za zmínku je že rád a letos často vidím ve stopě celé rodiny s malými dětmi.
Tomáš Tomáš z místa Hněvotín wrote on 20. 2. 2021 at 17:30:
Dnes opět super. Krásné počasí a upravené stopy, zvlášť směr Bouda a okolí. Tuto práci dělají pro nás opravdoví srdcaři. Děkujeme
luboš luboš z místa lanškroun wrote on 19. 2. 2021 at 15:10:
Ahoj,Rudo dnešní úprava mokrý sníh ale stálo to zato.Takže opravdu velká pochvala.Jelo to na mokrých lyžích supr ale do kopce jsem ti nestačil.Opravdu hezký.👍👏
Tonda Fiala Tonda Fiala z místa Sdružení obcí Orlicko wrote on 19. 2. 2021 at 10:29:
Rolba je už na tratích.
Lojzek Lojzek z místa Štíty wrote on 19. 2. 2021 at 08:51:
Dobrý den, bude se na víkend upravovat? Děkuji za informaci
Vašek Vašek wrote on 19. 2. 2021 at 07:35:
Osobně se na to snažím koukat pozitivně. Po letech skatování jsem znovuobjevil kouzlo jízdy mimo rolbované tratě. Věřím, že na příští zimu se dupalové vrátí do Šantovky a do Olympie a hory zůstanou nám běžkařům.
Laďa Laďa z místa Brno wrote on 18. 2. 2021 at 22:09:
Ohledně přednosti v jízdě souhlasím s Martinem, že na rolbovaných tratích má přednost ten, kdo je vpravo a každý by se měl držet na pravé straně. Pokud jedete z kopce ve stopě nebo mimo ni není to příliš velký rozdíl, ale pokud jedete do kopce ve stopě v určitém tempu a rytmu a musíte každé dvě minuty uvolnit pravou stranu protijedoucímu lyžaři, je to otrava. Dále si myslím, že by nikdo neměl jet z kopce větší rychlostí, než v jaké bezpečně ovládá lyže. A to platí i o schopnosti vystoupit ze stopy. V Jizerských horách to řeší tak, že v místech, kde není místo na dvě stopy pro klasiku a současně na bruslení mezi nimi, řežou jednu stopu vždy na pravé straně směrem do kopce. Případně se některé okružní trasy dělají celé jako jednosměrné. S předností tam většinou není problém, protože místní nebo pravidelně běžkující dodržují pravidlo strany a tím nutí i sváteční lyžaře se přizpůsobit a chovat se jako všichni ostatní. Jako jednosměrný by mohl být řešen i provoz mezi sedlem a Hvězdou, například vpravo po vrstevnici směrem na Hvězdu a přes Prostřední vrch zpět do sedla, aby se snížil nával v tomto frekventovaném úseku. Osobně mi také vadí lyžaři, kteří se zastaví a zůstanou stát ve stopě nebo dva, kteří jedou jeden ve stopě, druhý vedle něj, povídají si a nenechají mezi sebou místo na předjetí, takže rychlejší lyžař musí objet oba dva, než se může vrátit do stopy. Ale i v těchto případech nadávám jen v duchu, protože si chci užít lyžování a pobyt v přírodě a ne se hádat.
luboš luboš z místa lanškroun wrote on 17. 2. 2021 at 16:22:
Rudo díky za ůpravu a rodina která jezdila po dvouch hodinách upravené trati na sáňkách a bobech ke Hvězdě dolů ta už nikdy na Suchý vrch nepřijede.