Lyžařské běžecké tratě

V sezóně 2022-2023 nebude na parkovištích na Červenovodském  sedle vybíráno parkovné. Dobrovolný příspěvek na úpravu lyžařských běžeckých stop v doporučené výši 50 Kč  je možné uhradit   prostřednictvím výběrových automatů umístěných v blízkosti obou parkovišť na Červenovodském sedle. Máme zřízený transparentní účet na výběr prostředků na zajištění provozu lyžařských stop v zimě a singltreků v létě.  Lze platit přes QR kód.
Děkujeme za vstřícnost!  Sdružení obcí Orlicko

Po super lyžovačce pamatujte i na SUPER pohodlný odpočinek a spánek.

WEBOVÁ KAMERA ČERVENOVODSKÉ SEDLO   /    SUCHÝ VRCH

Fórum pro lyžařské běžecké tratě oblast Buková hora, Červenovodské sedlo, Suchý vrch, …..  Pravidla pro běžkaře

Úprava stop: bilestopy.cz – Orlické hory – Buková hora /
Králický Sněžník – Červená Voda  / Dolní Morava
Bílé Stopy
Úprava stop: Mapy.cz-Buková hora

Napište nový záznam do fóra pro běžkaře

 
 
 
 
 
 
Políčka označená * jsou povinná.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Je možné, že váš příspěvek bude v knize návštěv viditelný až poté, co ho zkontrolujeme.
Vyhrazujeme si právo upravovat, mazat nebo nezveřejňovat nevhodné záznamy.
595 entries.
MartinM MartinM from Lanškroun wrote on 9. 2. 2023 at 09:55
Ahoj, rolbování vydrželo až do dneška. Krásné svezení s východem slunce. Nicméně podmínka se pro klasiku dnes zhoršila zejména pod stromy, kde díky mírnému větru odpadává námraza a výrazně zhoršuje odraz. Od silnice k Pěti Bratřím stopu urolboval traktor :-/, pak jel někam dolů. Místama je to i dost rozorané.
Zbyněk Zbyněk from Lanškroun wrote on 8. 2. 2023 at 18:42
Moc, moc děkuji za úpravu tratí, dnes to byla pro skate paráda (kolem Těchonínského lesa i na Suchák). Od Hvězdy směrem na Suchák oceňuji jedno-stopou trať, více místa na bruslení. Ještě jednou děkuji rolbařům, skvělá práce 😉
Jiří Tlučhuba Jiří Tlučhuba from Mladkov wrote on 8. 2. 2023 at 12:37
Z Mladkova vede upraverná stopa na Kašparovu chatu. Od Kašparky pak vede asi 35 km stop (Pastviny, Čihák, České Petrovice, Klášterec nad Orlicí).
Tonda Fiala Tonda Fiala from Sdružení obcí Orlicko wrote on 8. 2. 2023 at 10:33
Ve středu jsou zprůjezdněné a krásně upravené všechny trasy mezi sedlem, Suchákem a Boudou. Do víkendu se snad probijeme až do Mladkova a Lichkova. Trasy okolo Bukovky by měly být zprůjezdněny během dneška.
Tonda Fiala Tonda Fiala from Sdružení obcí Orlicko wrote on 8. 2. 2023 at 10:30
Jak již bylo uvedeno, silnice Jablonné - Červená Voda je bez omezení průjezdná. Nicméně si neodpustím kritiku správce komunikace, když zcela zbytečně uzavřel a to až do pondělí večer úsek mezi křižovatkou na Čenkovice a sedlem. Přitom stačilo dát zákaz až na sedlo a do Jablonného a nad Orličky nějaké návěstí. To asi bylo moc složité. A ještě o víkendu ....
lada lada wrote on 8. 2. 2023 at 09:52
úterý 7.2. 2023 navečer silnice 1/11 na sedlo průjezdná bez problémů. Úprava stop (klasika/skate) ze sedla na SV paráda. Po sobotní kalamitě všem KLOBOUČEK
Tomáš Tomáš wrote on 7. 2. 2023 at 11:11
V pondělí 6.2.2023 odpoledne zastavovala policie auta mezi křižovatkou Čenkovice-Orličky a sedlem. Stále je tam zákaz vjezdu.
MartinM MartinM from Lanškroun wrote on 5. 2. 2023 at 19:32
Co se zákazu týká, tak dle mého názoru by bylo lepší dojet na Sedlo než toto parkoviště na křižovatce a silnici I. třídy.
MartinM MartinM from Lanškroun wrote on 5. 2. 2023 at 19:21
Odstraněna nebyla. Ale na sedlo se dojet dá. Dnes jsem vyrazil z Cenkovic kvuli zakazu. Strana Bukovky nic moc, více než 10 stromu pres cestu (nejhorší z rozcestí na Výprachticemi až k odbočce na Náměstíčko). Bude tam dost práce. Nicmene pres les v docela objizdne. Strana Suchaku prorezana a na rolbovanem podkladu cca 5cm noveho.
Petr Vičar Petr Vičar from Lanškroun wrote on 5. 2. 2023 at 10:23
Opravdu uz je odstranena znacka zakazu vjezdu smer Sedlo (za odbockou na Cenkovice)?
Tonda Fiala Tonda Fiala from Sdružení obcí Orlicko wrote on 5. 2. 2023 at 09:53
Po včerejší divočině a díky rolbaři se nám podařilo zprovoznit trasy mezi sedlem, Suchákem a Boudou. Trasy okolo Bukovky budeme ve spolupráci s Lesy ČR řešit příští týden, zatím jsou nesjízdné. Cesta z Jablonného na sedlo je v pohodě, ze sedlo do Červené Vody je z důvodu spadlých stromů stále zavřeno. Jsou problémy se on-line záznamem aktuální úpravy stop. Řešíme to se správcem portálu.
Tonda Fiala Tonda Fiala from Sdružení obcí Orlicko wrote on 4. 2. 2023 at 08:25
Z důvodu větru a námrazy na stromech a možného pádu stromů nedoporučujeme do uklidnění počasí vstup na běžkařské trasy na Sucháku a Bukovce. Silnice Jablonné - Červená Voda je uzavřena. Snad okolo poledne by měla být zprovozněna.
Ondřej Toman Ondřej Toman from Brno wrote on 3. 2. 2023 at 21:02
Dobrý večer bohužel musíme Vám oznámit, že dne 4. 2. - 5. 2. 2023 nebudeme moci otevřít občerstvení a prohlídky Tvrze z technických důvodu. Děkujeme za pochopení. S pozdravem Vaše osádka tvrze Bouda.
Tonda Fiala Tonda Fiala from Sdružení obcí Orlicko wrote on 3. 2. 2023 at 18:32
Rolbu se dnes po obědě podařilo opravit a už pracuje na tratích. Uvidíme co dnes stihne. Info budeme zpřesňovat, nicméně se koukejte na on -line záznam.
Martin Martin from Lanškroun wrote on 3. 2. 2023 at 17:41
Rolba jde dnes vidět na kameře ve 14:30 https://kamery.ttnet.cz/index.php?kamera=svs&utime=1675431279